من تا زنده هستم تلاشم را می کنم!

یک سال و نیم قبل مطلبی در وبلاگ نوشتم با این عنوان:«زمین در طالقان- جهت ویلا سازی-فروش یا معاوضه»  یکی از بازدیدکنندگان وبلاگ که ظاهرا از خریداران زمین در آسمانکوه هستند، نظرشان چنین بود :

« ایشان یکی از فروشندگان زمین به وزارت کشور بودند حالا میخواهند گردن کلفتی کنند.آره عزیزم!»

پاسخ من چنین است:

نه آقای خریدار اینطور نیست. اما اجداد من در این زمینها کشاورزی کرده اند و اگر کسانی در گذشته از روی نیاز یا غفلت زمین به زمینخواران فروختند و دست به دست گشت تا امروز به دست امثال تو رسیده، مانع از این نمی شود که من دست روی دست بگذارم تا زمینی که متر به مترش ضربه بیل و داس نیاکان مرا لمس کرده، تفرجگاه تو و امثال تو شود. من تمام تلاشم را می کنم که نه آنجا ویلاسازی شود و نه جاهای دیگر. شما هم سند یا قولنامه یا هر چیز این 250 متریها را که داری، قاب کن بزن دیوار!

شاید این طنز روزگار باشد که تویی که تا 10 سال پیش راه طالقان را هم بلد نبودی، اکنون به لطف این سد نفرین شده که نام دیار مرا سر زبانها انداخت، مالک 250 متر زمین در سرزمین اجدادی من هستی و من خودم شخصا مالک حتی 1 متر زمین هم نیستم. بسوزد پدر فقر و نیاز! مردمان سخت کوش این سرزمین را که حاصل تلاش عمرشان در کشاورزی و دامداری فقر بود و تنگدستی، ناچار کرد تا سرمایه زندگیشان را به امثال تو بفروشند.

رابطه من با طالقان با رابطه تو فرق می کند. رابطه من رابطه عاشق و معشوق است. رابطه من عشق است. رابطه تو هوس است. عشق و هوس کجا مثل هم است؟! من عاشق طالقانم. یک عاشق حتی اگر به وصال معشوق هم نرسد، چشم دیدن زخم بر پیکر معشوق را ندارد. تحمل لحظه ای ناراحتی معشوق را ندارد.

من خاک پاک طالقان را سرمه چشمم می کنم و سنگهایش را مهر نمازم. و تو لابد متر می زنی تا بفروشی و دسته اسکناس کنی.

آقای خریدار! من فروشنده نیستم! عشق فروشی نیست!  طالقان فروشی نیست!

/ 4 نظر / 53 بازدید
جامه دران

حضرت دوست چگونه میخواهی بنچاق آقایان را تابلو کنی و سرزمین نیاکان را از آنان بستانی؟!

Mohammad 1985

سلام به هر حال کسی که پول داده و یه جایی رو خریده رو نمیشه که همینطوری حقش رو ازش گرفت !!! این روزها کسی به عشق بها نمیده ! به پول بها میدن !

نظر شما خوب و قابل احترام است