حکایت شرودره و تک خوک!

 

 

 چند سالی است که سیزده بدر را به مزارع کمتر شناخته شده توسط گردشگران غیر بومی و غریبه می رویم. چرا که در این 10 سال، اکثر پاتوقهای سیزده بدریمان دیگر جای ما نیست! جای دیگران و از ما بهتران است! یکی از این مزارع نویافته، مزرعه آقاچشمه می باشد. راهش دور است و دسترسی بدان مشکل است و آدرسش برای خیلی ها آشنا نیست. خلاصه، ما چند سالی است که روزهای سیزده بدر را میهمان خاک پاک مزرعه آقاچشمه ایم. 

سیزده بدرها عادتی دارم دیرینه. دوربین را بر می دارم و ساعتی تنها به گشت و گذار و عکاسی در طبیعت مشغول می شوم و از زیبایی و تناسب و هارمونی طبیعت لذت می برم و جا به جا از قدرت پروردگار تعریف و تمجید می کنم و شکر او می گویم. امسال نیز به عادت دیرین، دوربین canon خوش دستم را برداشتم و راه استخر آقاچشمه و زمینهای اطراف را در پیش گرفتم. مشغول عکسبرداری از منظره سفید و خاکستری ارژنگ سربلند بودم که سرسبزی و زیبایی شوراب دره (شرودره) که خوشبختانه هنوز زخم تمدن و پیشرفت! بر پیکرش نیفتاده، توجهم را به خود معطوف ساخت. لنز دوربین را چرخاندم تا این زیبایی خدایی را هر چه زودتر بر حافظه دوربین ثبت و ضبط کنم، مبادا فردا دیر شده باشد. در احوالات خودم بودم و مرتبا خدا را شکر و سپاس می گفتم برای این همه زیبایی که ناگهان ... .

ناگهان حیوانی درشت هیکل، همچون گاوی رمیده، از زیر تخته سنگی بیرون جست و نفس نفس زنان از من (که انگار آرامشش را بر هم ریخته بودم) گریخت و در دوردستهاس شرودره ناپدید شد. شوکه شده بودم اما یکی دوتا عکس از فرارش گرفتم. ترس و شوکم که فروکش کرد، تازه دریافتم که موجود مشاهده شده، گراز(خوک) تنهایی است که با شنیدن صدای قدمهای من، فرار را بر قرار ترجیح داده و گریخته.

پ.ن.1 تک خوک>>> طالقانیها و خیلی از تات زبانهای ایران، گراز را خوک می گویند. گراز تنها و خارج از گله را نیز تک خوک می نامند.

پ.ن.2 شرودره>>> در گویش طالقانی، شوراب دره را شرودره می گویند. 

/ 4 نظر / 49 بازدید
قالب سبز

سلام دوست عزیز سایت قالب سبز با بیش از 50 قالب زیبا و حرفه با پشتیبانی حرفه‌ای منتظر شماست . قالب سبز به روزترین مرجع قالب و طراحی سایت [قلب][گل]

علی

سلام دوست عزيز منم آپ کردم خوشحال ميشم سر بزني

امنه

خیلی قشنگ بود.خوشمان امد

محمد

سلام کد های زیر را در مرورگرتان حتما کپی کنید و نظرتان را برایمان بفرستید. http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=f61516843711bb05f50cb7e5c1562038 http://yasziaran.blogfa.com/post/34/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%B9%D8%B2%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C